<
Aktualności

Certyfikat SSL poprawi bezpieczeństwo oraz pozycję twojej strony internetowej Kwiecień 10, 2017

Co to jest certyfikat SSL?

Certyfikat SSL jest narzędziem gwarantującym ochronę strony internetowej bądź sklepu online, zapewnia także zachowanie poufności danych przesyłanych drogą elektroniczną między stroną www a użytkownikiem. Bezpieczeństwo jest w tym przypadku efektem zastosowania szyfrowania komunikacji pomiędzy komputerem użytkownika a serwerem. Certyfikat SSL rejestrowany jest na konkretną domenę (adres strony www), zawiera informacje o właścicielu domeny, jego adres itp. Dane są szyfrowane kryptograficznie i nie możliwe do samodzielnej zmiany.

 
Certyfikat SSL - Wyższa pozycja w wyszukiwarce Google

Jakie są rodzaje certyfikatów SSL?

Wyróżniamy 3 grypy certyfikatów SSL:
Cerfyfikaty klasy DV (Domain Validation) – jest to uwierzytelnienie podstawowe, szyfrujące transmisję informacji w zabezpieczonej domenie, chroni domenę przed phishingiem i podsłuchiwaniem transmisji. Podczas wydawania certyfikatu sprawdza się jedynie, czy firma lub osoba wnioskująca o certyfikat ma kontrolę nad domeną, nie weryfikuje się danych firmy.
Cerfyfikaty klasy OV (Organization Validation) – uwierzytelnienie rozszerzone, jak w klasie DV szyfruje transmisję informacji, chroni przed phishingiem i podsłuchiwaniem transmisji. Podczas wydawania certyfikatu SSL sprawdza się kontrolę osoby czy firmy nad domeną jak również samą firmę. Do rejestracji niezbędne jest dostarczenie dokumentów takich jak np.: wyciąg z KRS.
Cerfyfikaty klasy EV (Extended Validation) – pełne uwierzytelnienie. Jest to najsilniejsza klasa certyfikatów SSL. Oferuje ochronę domeny jak w pozostałych klasach, ale przed wydaniem certyfikatu dokładnie sprawdza się firmę wnioskującą, jej status prawny, rzeczywiste prowadzenie działalności itp.

 
Certyfikat SSL - Bezpieczeństwo zakupów internetowych

Certyfikat SSL to wyższa pozycja w Google

Według niedawno opublikowanego stanowiska Google, strony posiadające certyfikat SSL będą traktowane uprzywilejowanie w ich rankingu, a więc będą posiadały wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania. Podyktowane jest to zagwarantowaniem większego bezpieczeństwa dla odbiorców owych stron internetowych.