<
Aktualności

Responsywne strony internetowe Kwiecień 19, 2017

Responsywne strony internetowe – Białystok

Technika responsywności to odpowiedź na wejście do użytku internetowego urządzeń mobilnych takich jak tablety i smartfony. Urządzenia mobilne stanowią obecnie bardzo duży udział w użytkowaniu internetu, a ich przewaga to kwestia niedługiej przyszłości. Responsywne strony internetowe nie są już luksusem, a koniecznością, aby nasz przekaz był dla odbiorcy był jak najbardziej czytelny i użyteczny.
 
Responsywne strony internetowe Białystok
 

Czym dokładnie jest responsywność stron www?

Responsywność to technologia dzięki której układ oraz poszczególne elementy strony internetowej dopasowywane są automatycznie do wielkości wyświetlacza urządzenia na którym oglądana jest strona www. Inny wygląd przybiera strona na smartfonie trzymanym poziomo, inny zaś na tablecie w układzie poziomym. Kontent składający się przykładowo z pięciu boksów obok siebie na dużym ekranie, będzie mieścił je wszystkie w jednym rzędzie, na tablecie mogą to być już trzy elementy w górnym rzędzie i dwa pod spodem, zaś w smartfonie każdy z tych boksów ułoży się jeden pod drugim, czyli po jednym w rzędzie. We wszystkich tych przypadkach układu elementów zachowana zostaje czytelność tekstu oraz możliwie najlepiej dopasowana wielkość grafiki. Więcej o responsywności przeczytasz na stronie – Responsywne strony internetowe Białystok
 
Responsywne strony www Białystok
 

Responsywne strony internetowe, to dużo więcej pracy dla projektantów i programistów

Praca nad projektem oraz samą responsywną stroną internetową wymaga od grafików oraz programistów znacznie więcej pracy oraz przewidywania jak zachowają się poszczególne elementy strony www po zmianie wielkości oraz orientacji wyświetlacza.